2020 Yılı Avukatlık Ücret Tarifesi

Av.Yasin GİRGİN
Takip edin

Av.Yasin GİRGİN

1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Av.Yasin GİRGİN yaklaşık 1 yıl hakimlik döneminin dışında 2000 yılından bu yana boşanma, velayet, nafaka ve mal paylaşımı gibi aile hukuku alanında avukatlık yapmaktadır. 120 köşe yazısı Hürriyet Gazetesi'nde de yayınlanan Yasin GİRGİN'in "Boşanma Davaları El Kitabı" ve "Evlilik Birliğinin Sona Ermesi" isimli iki kitabı da bulunmaktadır.
Av.Yasin GİRGİN
Takip edin

Avukatlık asgari ücret tarifesi, Türkiye Barolar Birliği’nin katılımı ile Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanıyor ve Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Avukatların müvekkilleri ile yapacakları avukatlık ücret sözleşmelerinin bu bedeller altında olması kabul edilmiyor. Bu itibarla 2020 yılında hukuk büromuz avukatlarının bakacakları davalar için dava ücretleri aşağıdaki şekilde belirlenmiştir. Dava ücretleri işin ağırlığına göre değişiklik gösterebilir ancak Kanunen hiçbir şekilde asgari ücret tarifesinin altında olamaz.

  • Anlaşmalı Boşanma Davaları : 3.400,00 TL
  • Çekişmeli Boşanma Davaları : 6.800,00 TL 
  • Arabuluculukta Temsil            :     900,00 TL

Hayırlı olmasını diler, ilginize teşekkür ederiz.

Bilgi paylaştıkça artar...Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page
error: Content is protected !!
ANKARANIN EN İYİ BOŞANMA AVUKATI