Aldatmanın 10 Kanıtı

Av.Yasin GİRGİN

Av.Yasin GİRGİN

1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Av.Yasin GİRGİN yaklaşık 1 yıl hakimlik döneminin dışında 2000 yılından bu yana boşanma, velayet, nafaka ve mal paylaşımı gibi aile hukuku alanında avukatlık yapmaktadır. 120 köşe yazısı Hürriyet Gazetesi'nde de yayınlanan Yasin GİRGİN'in "Boşanma Davaları El Kitabı" ve "Evlilik Birliğinin Sona Ermesi" isimli iki kitabı da bulunmaktadır.
Av.Yasin GİRGİN'e 0850 840 0442 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Av.Yasin GİRGİN

Yasin bey, ben 22 yıllık evli bir kadınım. Eşim sürekli yurtdışına çıkar. Hem Ankara’da hem de Almanya’da şirketlere ortak. Son zamanlarda hali tavrı oldukça değişti. Cebinde bir otel kartı bulduktan sonra, bir kez de fondöten lekesi yakaladım. Bir kaç defa beni aldatıp aldatmadığını sordum, önce inkar etti. Ama en sonunda beni aldattığını fakat bunların ciddi bir şey olmadığını, beni hala sevdiğini söyledi. Kendisini affedemedim, siz de boşanma davası açmalı mıyım, aldatmaya dayanarak boşanma davası açabilir miyim? Tazminat nasıl belirleniyor? Aydan A.

erkekler-aldatma-boşanmaAydan hanım, boşanma davası açıp açmamak size kalmış bir durum. Bu, tamamen sizin vermeniz gereken bir karar, sizin hayatınız hakkında sizden başkasının boşanma kararı vermesi doğru değil.

Aldatma konusuna gelince:
Boşanma davası açtığınız vakit karşı tarafın aldattığını inkar etmesi halinde bu durumu, aşağıdaki delillerle ispat etmeniz gerekecek:

1. Aldatma olayını gören, birinci elden bilen, bu konuda doğrudan bilgisi olan tanıkların şahitliği

2. Öteki kişiden gelen telefon mesajları

3. Fotoğraflar ve video, ses kayıtları

4. Otellerde konaklama kayıtları

5. Kredi kartı ile yapılan harcama dökümleri

6. Telefon dökümleri

7. Bankadan yapılan ödeme kayıtları

8. Bir ajanda veya bir not defterindeki kayıtlar, mektuplar,

9. Birlikte yapılan seyahate ilişkin biletler, gidilen restorana dair kanıtlar,

10. Alınan bir hediyeye ilişkin belgeler ve bu saydıklarım gibi hukuka uygun elde edilmiş olmak kaydıyla tüm deliller ispat için kullanılabilir.

Bir davayı açmadan önce, davadaki iddiaların nasıl ispatlanacağına da karar verilmesi gerekir. Affedilmiş, üzerinden uzun zaman geçmiş, evliliğe devam edilmiş olaylar boşanma davalarında kusura esas alınmaz.

Boşanmada tazminatlar ise, her iki tarafın sosyal statüsü, ekonomik durumu, yaşı, yeniden evlenme ihtimali, boşanma nedeniyle uğranılan zararlar gözetilerek uygun bir miktarda belirlenmeye çalışılmaktadır.

Bilgi paylaştıkça artar...Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir