Boşanma, Velayet, Nafaka ve Mal Paylaşımı ile Tazminat Davaları

Ankara İli’nin en büyük ilçesi olan Çankaya‘daki avukatlık büromuzun web sayfasına hoşgeldiniz. Web sayfamızda boşanma, nafaka, velayet, mal paylaşımı ve miras gibi aile hukuku konularında çeşitli yazılarımızı, emsal mahkeme kararlarını ve dilekçe örneklerini bulabilirsiniz.

1977 yılında doğan Yasin GİRGİN sınavla girdiği Ankara Anadolu Lisesi’nden mezuniyetinin ardından çocukluk hayali olan avukatlık mesleği için Ankara Hukuk’u tercih etmiş ve Cumhuriyet Dönemi’nin ilk açılan hukuk fakültesi olan 1925 kuruluş tarihli Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne 1995 yılında ilk adımını atmıştır.

4 yıl süren başarılı bir eğitim döneminin ardından 1999 yılında mezun olan Yasin GİRGİN, Prof Dr. Ahmet KILIÇOĞLU’nun ofisindeki bir yıl süren stajını 13 Kasım 2000 yılında tamamlayarak mesleğe ilk adımını atmış ve avukat ünvanını kullanmaya hak kazanmıştır.

Avukatlık büromuz halen Sancak Mahallesi 548. Sokak No:5 Çankaya Ankara adresindedir. 

Avukatlık büromuzun kuruluşundan itibaren aile hukuku davaları yanı sıra çek ve senet alacaklarına dayanan icra takipleri, ticari alacak, şirket davaları ile çeşitli kooperatiflerdeki anlaşmazlıklara ilişkin davalar ve miras işleri takip edilmiştir.

Avukatlık büromuzun bu faaliyetleri 2003 yılında Yasin GİRGİN’in Sayın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül‘ün üçlü kararnamesiyle askeri hakim olarak atandığı Malatya 2. Ordu Komutanlığı ile Elazığ 8. Kolordu Komutanlığı askeri mahkemelerindeki görevi nedeniyle 1 yıllık bir kesintiye uğramıştır.

Hakimlik yaptığı dönemde bir çok bakaya, saklı, yoklama kaçağı ile zimmet, emniyeti suistimal ve yaralama, adam öldürme davalarını tek yetkili ve heyet hakimi olarak sürdüren Yasin GİRGİN, bu görevinde kalmayarak avukatlık mesleğine 2005 yılında geri dönmüştür.

Avukat Yasin GİRGİN’in 2013 yılında yazmış olduğu boşanma, nafaka, velayet ve mal paylaşımı gibi aile hukuku konularını içeren kitap içinde örnek 200’den fazla içtihatı da içermektedir.

2011 yılında boşanma alanında “Boşanma Davaları El Kitabı” ile 2013 yılında “Evlilik Birliğinin Sona Ermesi” isimli kitapları yayınlanan Yasin GİRGİN dönemin en önemli medya kuruluşlarından olan Hürriyet Gazetesi‘nin web sitesinde ve Ankara Eki’nde 120 hafta okur sorularını cevapladığı bir köşe hazırlamıştır. Bu yazılara halen Hürriyet Gazetesi arşivlerinden erişilebilmektedir. 

Yasin GİRGİN, aralarında NTV, Halk TV, CNN Türk, Flash TV, TRT Haber, Diyanet TV, TGRT Haber, Show TV olmak üzere bir çok TV Kanalı’na röportaj vermiş,programlara konuk olmuştur. Yine Radyo Doğa’da 2 yıl kadar süre ile her hafta boşanma konularında program yapmıştır. Bir yıl kadar da superhaber.tv isimli internet haber portalında köşe yazılarına devam etmiştir.

Halen Ankara ve İstanbul‘daki boşanma, nafaka, velayet, mal paylaşımı ve miras davalarında vekalet alan Avukat Yasin GİRGİN İngilizce ve Almanca bilmektedir. 

Avukat Yasin GİRGİN’den yukarıda belirtilen konularda danışma almak için hafta içi mesai saatlerinde randevu alabilirsiniz.

Ofisimizde vekalet alınan işlerde vekalet ücreti ile dava masrafları baronun anlaşmalı olduğu kredi kartları ile taksitle de ödenebilmektedir.

Bilgi paylaştıkça artar...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print