Boşanma davasında “yemekli” gerekçe

Av.Yasin GİRGİN

Av.Yasin GİRGİN

1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Av.Yasin GİRGİN yaklaşık 1 yıl hakimlik döneminin dışında 2000 yılından bu yana boşanma, velayet, nafaka ve mal paylaşımı gibi aile hukuku alanında avukatlık yapmaktadır. 120 köşe yazısı Hürriyet Gazetesi'nde de yayınlanan Yasin GİRGİN'in "Boşanma Davaları El Kitabı" ve "Evlilik Birliğinin Sona Ermesi" isimli iki kitabı da bulunmaktadır.
Av.Yasin GİRGİN'e 0850 840 0442 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Av.Yasin GİRGİN

Boşanma Avukatı AnkaraANKARA 6’ncı Aile Mahkemesi’nde görülen avukatı Yasin Girgin aracılığıyla açtığı boşanma davasında M.Ç., şunları söyledi: “Eşim mimar olmasına rağmen maddi durumumuz iyi olduğu için çalışmıyor. Yalnız eşim ev işleri ve yemek yapmıyor. Özellikle sabahları kahvaltı hazırlamadığı için çocuğumuza sürekli hazır satılan, poğaça, börek, simit gibi hamurişi yediriyor. Keza öğle ve akşam yemekleri de aynı şekilde çoğunlukla dışarıdan hazır yemekler getirtiyor. Sağlıklı beslenme için gerekli sebze ve çorba gibi yemekler yapılmadığı için oğlumuz normal kilosunun çok üstünde. 9 yaşındaki çocuğumuzun boyu 1.40, kilosu 55. Çocuk obez oldu. Karım bu kapsamda tam kusurludur. Aynı evde olmamıza rağmen uzun zamandır ayrı odalarda kalıyoruz. Tüm ısrarlarıma rağmen eşim halen çocuğumuzu kendi yanında yatırıyor. Bu da doğal olarak çocuğumuzun ruhsal dengesini bozuyor Bir an önce boşanmayı ve çocuğumuz E.’nin velayetinin tarafıma verilmesini talep ediyorum.”

Psikolog görüşecek

EŞİNİN iddialarını kabul etmeyen Z.Z.Y., “Elimden geldiğince çocuğumuza iyi bakmaya çalışıyorum. Bahsettiği gibi evimizi ihmal etmiyorum. Çocuğumun velayetinin tarafıma verilmesini istiyorum” dedi. Mahkeme, psikoloğunun aile ve çocukla görüşerek rapor hazırlamasına karar vererek duruşmayı erteledi.
Kaynak: hurriyet.com 3 Aralık 2011
Bilgi paylaştıkça artar...Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir