İngiltere’deki Türk Avukatlar

Takip edin
Edmonton Family Court

 

İngiltere‘deki Türk Avukatlar

İngiltere ile Türkiye arasındaki Ankara Antlaşması’nın getirdiği olanaklardan yararlanan pek çok Türk vatandaşı, çoğunluğu Londra olmak üzere, son yıllarda İngiltere‘ye yerleşti.

Londra’ya yerleşen Türklerin sayısı 150 bin civarında tahmin ediliyor. Cumhuriyetin kurulmasından sonra Türk hukuku, Kara Avrupası hukukundan alınan kanunlarla şekillenmiştir. Örneğin Borçlar Kanunu ve Medeni Kanun İsviçre’den, Ceza Muhakemeleri Kanunu Almanya’dan, Ceza Kanunu İtalya’dan, İdare Hukuku Fransa’dan alınarak ülkemize uyarlanmıştır.

Ülkemizin hukukunun temelini oluşturan Kara Avrupası ile İngiltere hukuk bakımından son derece farklı gelişim göstermişlerdir. Hukuklar arasındaki fark trafiğin hareket yönündeki kadar net ve büyüktür.

İngiltere’nin hukukundaki barrister / solicitor farkı dahi ülkemiz hukukçuları tarafından anlaşılamamakta ve her anlattığımda büyük bir hayretle karşılanıyor.

Benim çalışma konularım olan boşanma (aile hukuku) ve miras hukuku alanları da yine büyük farklılıklara sahne olmaktadır. Evliliğin sona erme nedenleri, eşlerin evlilik birliği içinde edindikleri mal varlığının paylaşılması, çocukların velayeti, nafaka kanunları İngiltere’deki Türk Avukatlar , Londraki Türk avukatlar ve Türkiye’deki Türk avukatlar tarafından sıkça değerlendirilmektedir.

İngiltere ve meslek hayatımın büyük çoğunluğunu geçirdiğim Türk Hukuku yönünden boşanma ve miras konularında danışma almak için bana başvurabilirsiniz:

Telefon : +90 533 483 9313 (whatsapp’la arayabilirsiniz)

Online Danışma Ücreti  : 65 Pound / 45 dakika (zoom ya da whatsapp ile online görüşme mümkündür

Ofiste Danışma Ücreti.   : 290 Pound + VAT / 45 dakika

Yorum bırakın

' ALDATMA NEDENİYLE BOŞANMA' ' ANLAŞMALI BOŞANMA' ' ANKARA BOŞANMA AVUKATI' ' BOŞANMA AVUKATI ANKARA' ' EN İYİ BOŞANMA AVUKATI ANKARA' aile boşanma mahkemesi, aile mahkemelerinde görülen davalar, aile mahkemesi boşanma, ankara aile avukatları, ankara boşanma, ankara boşanma davası avukatları, ankara boşanma mahkemeleri, boşanma ankara
BİZE ŞİMDİ ULAŞIN