İstanbul Boşanma Avukatı

Avukat Yasin GİRGİN
Takip edin

istanbul boşanma avukatı, boşanma avukatı istanbul, kadıköy boşanma avukatı, kartal boşanma avukatı, boşanma avukatı bakırköy, bakırköy boşanma avukatı, üsküdar boşanma avukatı, en iyi boşanma avukatı istanbul, beylikdüzü boşanma avukatı, maltepe boşanma avukatı, istanbul en iyi boşanma avukatı, boşanma avukatı istanbul avrupa, boşanma avukatı beylikdüzü, boşanma avukatı istanbul fiyat, sancaktepe boşanma avukatı, aile avukatı istanbul, boşanma avukatı üsküdar, gaziosmanpaşa boşanma avukatı, boşanma avukatı maltepe, uzman boşanma avukatı istanbul, istanbul boşanma avukatları listesi, sultanbeyli boşanma avukatı, istanbul boşanma avukatı ücretleri, bosanma avukati istanbul, istanbulda bosanma avukati


Avukat Yasin GİRGİN, İstanbul’da boşanma ve miras davalarına bakmaktadır.

İstanbul Boşanma avukatı, İstanbul şehrinde önemli bir faaliyet alanına sahiptir. Boşanma davaları, evliliğin iptali davaları, nafakanın tahsili, artırılması, kaldırılması davaları, çocuğun velayetine ilişkin davalar, evlilik birliği içinde eşlerin edinmiş olduğu mal varlığının paylaşılmasına dair davalar İstanbul Boşanma Avukatı çalışma alanına girmektedir.

Boşanma davaları, boşanma davasının açılmasından önce, hazırlık aşamasıyla başlayan, boşanma kararının kesinleşmesine kadar devam eden ve hatta ondan sonra da velayetin değişikliği, nafakanın tahsili, nafakanın kaldırılması, azaltılması, artırılması gibi davalarla devam edebilecek bir süreci kapsayabilir.

Boşanma davaları dava dilekçesinin hazırlanması, tarafların ekonomik ve sosyal durumlarının araştırılması, dava dilekçesinin tebliğ edilmesi, buna cevap verilmesi, cevap dilekçesine cevap verilmesi ve bu cevaba cevaba cevap verilmesi ile devam eder. Daha sonra duruşma, delillerin toplanması aşamalarına geçilir. Tanıklar ve yazılı belgeler toplanarak boşanma davasında tarafların kusur durumlarına göre bir karar verilir.

Bu nedenlerle, anlaşmalı boşanmada dahi, avukatlık bürosunun seçimi çok önemli olmaktadır.

Boşanma davaları üzerine yoğunlaşan hukuk büromuz 13 Kasım 2000 tarihinde, avukat Yasin GİRGİN tarafından kurulmuştur.

Hukuk büromuz kuruluşundan itibaren başta anonim şirket, limited şirketler ile çeşitli yapı ve esnaf kefalet kooperatifleri olmak üzere hem tüzel kişilere hem de gerçek kişilere ticaret hukuku, borçlar hukuku, medeni hukuk, icra ve iflas hukuku, ceza hukuku ile kooperatif hukuku alanlarında danışma, icra ve iflas takibi ile davalarda temsil konularında avukatlık hizmetleri verilmiştir.

2006-2008 yıllarından itibaren aile hukuku alanında da dava almaya başlayan hukuk büromuz aldığı başarılı sonuçlar karşısında bu alanda ünlenmiş ve iş yoğunluğu boşanma, velayet, nafaka ile eşlerin mal

paylaşımı alanlarına doğru genişlemiştir.

Ekibimizin 2011 yılında kaleme aldığı “Boşanma Davaları El Kitabı” ve 2013 yılında yayınlanan “Evlilik Birliğinin Sona Ermesi” isimli kitapları büromuzun boşanma alanındaki haklı ününü pekiştirmiştir.

Yine hukuk büromuz, ülkemizin en önemli medya kuruluşlarından olan Hürriyet Gazetesi için 120 hafta boyunca okur sorularını yanıtladığı bir köşe de hazırlamıştır. Bu süreç içerisinde büromuz avukatları bir çok TV-Radyo programına, ana haber bültenine konuk olmuştur.

Halen 6 avukat, 3 stajyer avukat ve 3 yardımcı personelin görev yaptığı hukuk büromuz müvekkillerinin Bakırköy, Çağlayan, Kartal adliyelerindeki işlerini takip edebilmektedir.

İstanbul Boşanma Avukatı Yasin GİRGİN, önce Ankara Anadolu Lisesi’ni (1995), sonrasında ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni (1999) yılında tamamlamıştır.

2000 yılında başladığı avukatlık faaliyetine halen devam eden GİRGİN, 2003-2004 yılları arasında üçlü kararname ile askeri hakim olarak atanmıştır.

Avukat Yasin Girgin’ in, Ankara Barosu için Alman Uzman Avukatlık Yasası’nın Türkçe’ye çevrilmesi,  Borçlar Hukuku’nda İmza ve Elektronik İmza (Yüksek Lisans Tezi), Boşanma Davaları El Kitabı (2011) ve Evlilik Birliğinin Sona Ermesi (2013) olmak üzere birçok mesleki çalışması bulunmaktadır.

Galatasaraylı İş Adamları Derneği’ nin Yönetim Kurulu Üyeliği’ nin yanı sıra, baba memleketi olan Çorum’un önde gelen sanayici ve işadamlarını yardımlaşma, dayanışma ve işbirliğini artırmaları için bir araya getirerek ÇORSİAD – Çorumlu Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin kurulmasına önayak olmuştur. İstanbul Boşanma Avukatı Girgin, Bu amaçla Çorumlu Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu’nda da iki dönem üyelik görevini ifa etmiştir.

Boşanma Avukatı İstanbulHer Perşembe Hürriyet Gazetesi  ve hürriyet.com.tr için okurların hukuki sorularını cevaplayan İstanbul Boşanma Avukatı  GİRGİN, yine her ayın son Salı akşamı Radyo DOĞA’da bir saat süren “Netlik Ayarı” programına konuk olmaktadır.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

İstanbul Boşanma Avukatı İletişimBoşanma davası, aile mahkemelerinin kurulmuş olduğu yerlerde aile mahkemelerine, aile mahkemelerinin olmadığı yerlerde ise aile mahkemesi sıfatıyla asliye hukuk mahkemesine hitaben yazılacak bir dilekçe ile boşanma davası açılır.

2024 Boşanma Davası Ücretleri Ne Kadardır?

Boşanma davası ücretleri, harçlar, masraflar ve avukatlık ücretleri olarak ayrılmaktadır. 2011 yılında yürürlüğe giren davaların yürütülmesine dair kanunla gerekli harçların, tanık, bilirkişi ve keşif masrafı gibi giderlerin dava açılırken peşin olarak mahkeme veznesine avans olarak yatırılması gerekmektedir. 2024 yılı itibariyle ortalama olarak boşanma davasının harç ve masrafları  yaklaşık 1.500,00 TL tutarında olmaktadır.Yasin Girgin İstanbul Boşanma Avukatı

İstanbul Boşanma Avukatı tutmak zorunlu mu / şart mı?

Boşanma davalarında taraflar bireysel olarak boşanma davalarını takip edebilecekleri gibi, bir boşanma avukatından da destek alabilirler. Özellikle de çekişmeli boşanma davalarında eşlerin ödeyeceği maddi ve manevi tazminat, nafaka, çocuğun velayeti gibi konular daha fazla önem kazandığı için iyi bir boşanma avukatından yardım almak boşanma sürecinde tarafların yararına olabilmektedir.

Boşanma dilekçesi nasıl yazılır?

Boşanma davası nasıl açılır, boşanma dilekçesi nasıl yazılır, dilekçeyi yazarken nelere dikkat etmeliyim?

Yukarıdaki sorularınıza cevap verebilmek için boşanma davasının gerekçeleri hakkında bilgi sahibi olmakta yarar var. Yani boşanma dilekçesi yazmadan önce “şiddetli geçimsizlik” nedeniyle mi boşanma davası açılacak, zina nedeniyle mi, şiddet yada evi terk etme vb. nedenlerden hangisi için dava açılacağının bilinmesinde yarar vardır. Konu ile ilgili sorularınızı iletişim formu aracılığıyla İstanbul Boşanma Avukatı Yasin Girgin’ e iletebilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Anlaşmalı boşanma dilekçesi, boşanma davası açarak evlilik birliğini iki eşin de karar vermiş olması halinde hazırlanan dilekçedir. Anlaşmalı boşanma dilekçesinin hazırlanmasından önce ilk yapılacak iş, eşlerin bu konuda karşılıklı olarak boşanmaya karar vermiş olmaları gerekir. Eşlerden birinin anlaşmalı olarak boşanmayı istememesi halinde anlaşmalı boşanma olmaz. İstanbul Boşanma Avukatı sayfası olarak hazırladığımız, anlaşmalı boşanma davası dilekçesi nasıl yazılır başlıklı yazımızın devamını okumak istiyorsanız tıklayınız.

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Boşanma davalarının ne kadar süreceği konusunda kesin bir ifade kullanmak doğru olmayacaktır. Çünkü Boşanma davasındaki süre boşanmanın “Anlaşmalı Boşanma” yada “Çekişmeli Boşanma” olma durumlarına göre değişim gösterecektir. Boşanma davanızda sürecin nasıl işleyeceği hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan iletişim kanallarıyla bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan ilçelerde boşanma avukatı ihtiyacı olan ziyaretçilerimiz ile İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Boşanma avukatı iletişim bilgisi arayan ziyaretçilerimiz sitemizin iletişim sayfası aracılığı ile bizimle iletişim kurabilirler. İstanbul’ un ilçeleri : Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu Boşanma Avukatı.

İstanbul Boşanma Avukatı Yasin Girgin’ in katıldığı ve 2012 yılında Bugün Tv ekranlarında yayınlanan Hukukun Dili isimli programın görüntülerine aşağıdaki videodan erişebilirsiniz. Video da yer alan görüntülerde “Yalnızca kadınlar mı nafaka alabilir” ,  “Nafaka miktarı nasıl belirlenir”, “Boşanma Davaları”, “Aile konutu nedir” gibi konu başlıkları ele alınıyor.

İstanbul Boşanma Avukatı Yasin Girgin’ in Katıldığı Tv programından görüntüler :

Gelen Google Aramaları :

Boşanma avukatı İstanbul, İstanbul Boşanma Avukatı, istanbul’ un en iyi boşanma avukatı, İstanbul avrupa yakası boşanma avukatı, anadolu yakası boşanma avukatı, boşanma avukatı iletişim,  Boşanma davası nasıl açılır? Boşanma dilekçesi nasıl yazılır? Boşanma avukatı ücretleri 2024 ne kadar?

Boşanma davaları ile ilgili bütün sorularınızı iletişim formu yardımıyla İstanbul Boşanma Avukatı Yasin Girgin’e sorabilirsiniz.

İstanbul Boşanma Avukatı

Boşanma Davası Seçimi Boşanma davası avukatlık faaliyetinin özel bir alanını oluşturur. Evlilik ve boşanma, diğer hukuki ilişkilerden – örneğin ticari sözleşmelerden – farklıdır. Bir avukatın genel mesleki deneyimi ve hukuk bilgisi her alanda önemli olsa da, boşanma avukatında öne çıkan özellikler, tarafların korunması ve zarara uğramaması için kritiktir.

En etkili boşanma avukatı, dürüst, profesyonel, ulaşılabilir, sakin ve güvenilir olmalıdır.

Boşanma, bir kişinin hayatındaki en önemli olaylardan biridir, belki de birkaç kez yaşanabilir. Aynı zamanda, boşanma avukatı miras hukuku ve ceza hukuku gibi diğer alanlarda da uzman olmalıdır.

2021’de Türkiye’de 174.085 boşanma gerçekleşmiş, 165.937 çocuğun velayeti karara bağlanmıştır. Aile birliği içinde yaşanırken, velayeti karara bağlanan çocukların %76’sı anneleriyle, %24’ü babalarıyla yaşamaya başlamıştır. Bu nedenle, sadece 2021’de 514.107 kişinin hayatı boşanma nedeniyle tamamen değişmiştir.

Boşanma Avukatı

Avukat Yasin Girgin, boşanma avukatı olarak müvekkillerinin haklarını savunmanın yanı sıra, hukuksal değil aynı zamanda psikolojik zorluklar konusunda da danışmanlık hizmeti vermeyi ilke edinmiştir.

Evlilikteki mücadele, eşler arasındaki tartışmalar ve müzakereler sonunda boşanma kararına varan süreç kişiyi yorar. Bu süreçte karşılaşılabilecek hukuki ve finansal meseleleri çözebilmek için en iyi boşanma avukatıyla çalışmak önemlidir.

Müvekkilin duymak istediğini değil, hukuki değerlendirmesini dürüst bir şekilde iletebilen, nazik ve saygılı, telefon veya e-posta ile ulaşılabilir, boşanma sürecinde atik ve güvenilir bir avukatla, boşanma süreci daha kolay atlatılabilir.

Boşanma Avukatı Nasıl Seçilir?

Boşanmada en önemli kararlardan biri de iyi bir avukat seçmektir. Birçok avukat genel olarak boşanma davaları yapabilir, ancak özellikle çocuklar varsa velayet konusunda uzmanlaşmış bir avukatla çalışmak önemlidir. Ayrıca, boşanma sırasında eşler cezai yaptırımlara maruz kalabilir, bu nedenle boşanma avukatı ceza hukukunda da deneyimli olmalıdır. Aile hukuku konusunda uzmanlaşmış bir avukatla çalışmak, süreçleri daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde yönetmeye yardımcı olacaktır.

Uluslararası Boşanma Avukatı

Yabancı unsurlar içeren evliliklerde dikkate alınması gereken konular daha karmaşıktır. Uluslararası boşanma davalarında, hangi hukukun uygulanacağı, hangi ülkede dava açılabileceği, hangi ülkenin mahkemelerinin yetkili olduğu gibi birçok konu, uluslararası boşanma avukatı tarafından dikkatlice incelenir. Yabancı ülkedeki çocuğun velayeti, nafaka belirlenmesi gibi konularda uzmanlık gereklidir. Uluslararası boşanmalarda yerel avukatlardan ziyade bu alanda deneyimli ve yabancı dile hakim avukatlarla çalışmak önerilir.

Boşanmada Sulh ve Aile Arabuluculuğu

Arabuluculuk, tarafların hukuki meseleleri kendi çözümleriyle halletmelerine olanak tanır. Bu nedenle, boşanma davası gibi uzun sürebilecek bir süreçte, aile arabuluculuğu ile konuyu çözmek ilk aşamada tercih edilebilir. En iyi boşanma avukatları, sulh ve boşanma arabuluculuğu gibi yöntemleri etkili bir şekilde kullanarak müvekkillerine yardımcı olurlar. 2022 yılı sonuna kadar, bazı boşanma davalarında aile arabuluculuğuna başvurmanın zorunlu hale gelmesi bekleniyor. Bu nedenle, en iyi boşanma avukatı, sulh ile meseleyi çözebilen ve çözülmeyen durumlarda dava aşamasına geçebilecek niteliklere sahip olmalıdır.

Boşanma Avukatının Tavsiyeleri ve Tavsiye Etmesi

En iyi boşanma avukatı, müvekkilini hakları konusunda bilgilendirir, yapılması ve yapılmaması gereken konularda detaylı tavsiyelerde bulunur. Boşanma avukatı, müvekkilin seçeneklerini, boşanma davası ve sonrasında karşılaşabilecekleri riskleri açıklayarak müvekkilin bilinçli bir şekilde karar almasına yardımcı olur. Ayrıca, müvekkilin hatalardan kaçınmasına yardımcı olur. Küçük bir hata, bir kişinin ömrü boyunca etkileri olan sonuçlara yol açabilir.

Örneğin, boşanma davasında çok güçlü deliller bulunmasına rağmen, müvekkilin bir beyanıyla tüm haklılığını kaybetmesi mümkündür. Boşanma avukatı olmadan atılan adımlar, gerçekleştirilen eylemler ve söylemler, boşanma davası sırasında müvekkili zor durumda bırakabilir. Tecrübeli bir avukat, hangi delillerin nasıl değerlendirileceğini ve hangi boşanma sebebinin hangi delillerle ispatlanması gerektiğini iyi bir şekilde belirleyebilir.

Aynı zamanda avukatlar, dava sürecindeki sürelere dikkatle bakarlar. Bazı süreler kesindir; bu süre içinde hukuki işlem yapılmaması halinde, işlem hiç yapılmamış sayılabilir.

Boşanma Avukatı İstanbul – İletişim ve Ulaşılabilirlik

Boşanma avukatının sürekli olarak ulaşılabilir ve danışılabilir olması, anında müdahalede bulunma ve hataların önlenmesinde önemlidir. Avukat, müvekkiline hangi durumlarda yanlış olduğunu söyleyebilmelidir. Açık ve net iletişim, istenilen sonuçlara daha hızlı bir şekilde ulaşmayı sağlar. Bu nedenle, boşanma avukatının iletişim konusunda hassas olması önemlidir.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı Nedir?

Anlaşmalı boşanma davasında, eşler nafaka, mal paylaşımı, velayet, tazminat gibi konularda anlaşarak bir protokol hazırlar ve mahkemece kabul edilmesini ister. Böylece, mahkemede uzun sürebilecek bir süreçte anlaşmayla boşanma tek celsede gerçekleşebilir. Ancak, anlaşmalı boşanma avukatının müdahalesi önemlidir. Tarafların kendi aralarında hazırlayabileceği bir protokolün ilerleyen dönemlerde sorunlara yol açmaması için uzman bir avukatın rehberliği önemlidir.

Örneğin, anlaşmalı boşanma protokolünde gelecekteki yıllar için nafakaya nasıl bir faiz uygulanacağı belirlenmemişse, ilerleyen yıllarda nafakanın yeniden belirlenmesi için dava açmak gerekebilir. Uzman bir anlaşmalı boşanma avukatı, bu gibi özel ve teknik meseleleri dikkatlice ele alacaktır.

Çekişmeli Boşanma Avukatı Nedir?

Çekişmeli boşanma davaları, bir eşin boşanmaya karşı çıkması veya eşlerin boşanma şartlarında anlaşamamaları durumunda açılan davaları ifade eder. Bu tür davalar, hâkimden belirsiz konularda karar alınması talebiyle yapılan davalardır. Taraflar, iddia ve taleplerini hâkime sunarlar ve aile mahkemesi hakiminin geniş takdir yetkisi göz önüne alındığında, hâkimin kanaat oluşturmasına yardımcı olmak önemlidir. Hukuki argümanlar, kanunlar, emsal kararlar ve deliller, mahkeme kararının lehine olmasına katkı sağlar.

Örneğin, zina sebebiyle açılan bir davada, özel boşanma sebepleri konusunda kanun maddelerine dayanılmalı, cinsel birlikteliği gösteren ispat araçları kullanılmalı, kanuna aykırı delillere itiraz edilmeli ve Yargıtay kararlarından faydalanılarak hâkimin zina konusundaki kanaati oluşturulmalıdır. Aksi takdirde, davanın reddi söz konusu olabilir. Benzer şekilde, nafaka miktarının belirlenmesine yardımcı olmak için ekonomik durumu gösteren belgeler sunulmalı ve adil bir nafaka miktarının belirlenmesi sağlanmalıdır.

Boşanma Davasında Hukuka Uygun Deliller

Boşanma davasında avukatın en önemli rolü, hukuka uygun delilleri dava dosyasına sunmak ve hukuka aykırı delillere karşı itirazda bulunarak yargılamaya katılmaktır. Deliller, aile mahkemesi hakiminin geniş takdir yetkisi göz önüne alındığında, hâkimin dava hakkında kanaat oluşturması için kritik öneme sahiptir. Hukuka uygun olmayan delillerin sunulması durumunda, hâkimin bu delillere dayanarak hüküm vermesi hukuken mümkün değildir. Mahkeme kararlarının gerekçelerinde, kararın hangi delillere dayanarak alındığı açıkça belirtilmelidir. Bu nedenle, hukuka uygun olmayan delillerin mesnet alınarak karar verilmesi hukuki olarak geçerli değildir ve bu tür kararlar üst mahkemeler tarafından bozulabilir.

Hukuka aykırı delillere karşı bazı durumlarda başka işlemler de yapılması gerekebilir. Örneğin, yalan beyanda bulunan bir tanığa karşı suç duyurusunda bulunmak ve bu suç duyurusunun takibini yapmak önemlidir. Avukatın rolü, WhatsApp yazışmalarının mahkemede delil olarak kullanılabilirliği, geçmiş WhatsApp konuşmalarının dava dosyasına delil olarak eklenmesi, sosyal medya paylaşımlarının delil niteliği, izinsiz ses kayıtları ve yazışmaların delil olarak kullanılabilirliği, Telegram mesajlarının delil olarak kabul edilebilirliği gibi konularda değerlendirmeler yapmaktır.

Çekişmeli Boşanma Avukatı Nedir?

Çekişmeli boşanma davaları, eşlerin boşanma şartları konusunda anlaşamaması veya bir tarafın boşanmaya karşı çıkması durumunda açılan davalardır. Bu süreçte hâkim, anlaşılamayan konularda karar verir. Taraflar, iddia ve taleplerini delilleriyle birlikte mahkemeye sunarlar. Aile mahkemesi hakimlerinin geniş takdir yetkisi bulunduğundan, tarafların iddia ve taleplerini desteklemek önemlidir. Hukuki argümanlarını kanun, emsal kararlar ve delillerle güçlendirebilen taraf genellikle mahkeme lehine sonuç alır.

Örneğin, zina nedeniyle açılan bir dava, özel boşanma sebeplerine dayandırılmalı, cinsel birlikteliğin ispatı için uygun araçlar kullanılmalı ve hâkimin zina konusundaki kanaatini oluşturmak için emsal Yargıtay kararlarından yararlanılmalıdır. Hukuka aykırı delillere itiraz edilmeli ve davanın reddi riski önlenmelidir. Nafaka miktarının belirlenmesi için ekonomik durumu gösterir belgeler sunulmalı ve adil bir nafaka miktarının belirlenmesi sağlanmalıdır.

Boşanma Davasında Hukuka Uygun Deliller

Boşanma davasında avukatın temel görevi, hukuka uygun delilleri dosyaya sunmak ve hukuka aykırı delillere itirazda bulunarak yargılamaya katılmaktır. Deliller, aile mahkemesi hakiminin kanaatinin oluşması için önemli araçlardır. Hukuka aykırı delillerin mahkeme kararına etkisi hukuken mümkün değildir. Bu nedenle mahkeme kararlarında hangi gerekçeler ve delillerin kullanıldığı açıkça belirtilmelidir. Hukuka uygun olmayan delillerle hüküm kurulması durumunda, üst mahkemeler tarafından bozulma riski vardır.

Hukuka aykırı delillere karşı başkaca işlemler de gerekebilir. Örneğin, yalan şahitlik yapan bir tanık hakkında suç duyurusunda bulunmak ve bu süreci takip etmek önemlidir. WhatsApp yazışmalarının, sosyal medya paylaşımlarının ve diğer dijital iletişim kanallarının mahkemede delil olarak kullanılabilirliği, deneyimli bir avukat tarafından değerlendirilmelidir.

' ANKARA BOŞANMA AVUKATI' ' BOŞANMA AVUKATI ANKARA' ' EN İYİ BOŞANMA AVUKATI ANKARA'0 533 483 9313