İstanbul Boşanma Avukatı

İstanbul boşanma avukatı, boşanma davalarını İstanbul’da bulunan adliyelerde takip eder. İstanbul’un anadolu ve avrupa yakasında birçok adliye bulunmaktadır.

Boşanma avukatı ücreti ne kadar

Boşanma davalarında avukatlık ücretleri genel olarak tarifelerle belirlenmiş, maktu ücretlerdir. Avukatlık ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Boşanmak isteyen kadına devlet avukat verir mi

Türkiye’de boşanma davalarında devlet tarafından ücretsiz hukuki yardım sağlanabilmektedir. Bu hukuki yardımı almak isteyen kişiler, durumlarına bağlı olarak Aile Mahkemeleri veya Barolar aracılığıyla devlet avukatından destek alabilirler.

istanbul boşanma avukatı
istanbul boşanma avukatı

Çekişmeli boşanma davası kaç celsede biter

Boşanma davaları, genel olarak ön inceleme duruşması, tahkikat duruşmaları ve sözlü yargılama duruşmaları ile tanımlanır. Tarafların tanıkları tahkikat aşamasındaki duruşmalarda dinlenilir. Bu duruşmalarla birlikte ortalama bir boşanma davası 4 celsede biter. İstanbul boşanma avukatı, duruşmalara online olarak da katılabilir.

Boşanmak için harç parası ne kadar

Boşanma davaları aile mahkemelerinde, aile mahkemelerinin olmadığı yerlerde ise asliye hukuk mahkemelerinde açılır. Bu mahkemelerde açılacak olan davalarda öncelikli olarak bir başvuru harcı yatırılır. Başvuru harcı 2024 yılı için 427,60 TL olarak belirlenmiştir.

Nafaka davaları için karar ve ilam harcı, bir senelik nafaka tutarı üzerinden binde 11,38 oranında hesaplanır.

İstinafa başvuru harcı 1.169,40 TL; temyiz için yargıtaya başvurmak ise 2.107,80 TL olarak belirlenmiştir.

Hızlı boşanma avukatı

Hızlı bir boşanma avukatı, İstanbul gibi bir şehirde daha fazla önem arzetmektedir. Avukat, iş yoğunluğu nedeniyle ağır çalışan mahkemelerde elinden geldiğince süreci kısaltmaya gayret eder. İşini bilen, tecrübeli bir avukat İstanbul gibi bir yerde, işin takibinde fark yaratacaktır.

Hız elbette ki kişiden kişiye göre farklı algılanmaktadır. Diğer yandan bazen davaların uzun sürmesi müvekkillerin de işine gelmektedir. Hızlı olsun ya da olmasın, her davanın belli bir prosedürü bulunur. Davanın açılması, dava dilekçesinin karşı tarafa tebliği, karşı tarafın dava dilekçesine cevap vermesi zaman alan işlerdir. Bunların süreleri kanunla belirlendiği için hızlı bir boşanma avukatının bu süreleri kısaltması mümkün değildir.

En iyi boşanma avukatı yorumları

İstanbul Boşanma avukatı, yaptığı iş gereği zaten titiz olmalı, detayları atlamamalıdır. Boşanma davaları kadın ve erkeğin en mahrem olayları avukat ile paylaştıkları bir davadır. İstanbul’da çalışan bir boşanma avukatı üstlendiği işi en iyi şekilde yerine getirecektir.

Ankara Danışma / Randevu : 0533 483 9313