Kadıköy Boşanma Avukatı

Çalışma Ofis Adresimiz: 

Kozyatağı, Nida Kule Kat 10 Kadıköy/İstanbul

Kadıköy Kozyatağı’ndaki Çalışma Ofisimize Nasıl Gelebilirsiniz?

  • Otobüs: 130Ş, 19, 19F, 251
  • Tren Tren: MARMARAY
  • Metro Metro: M4 (Durak Adı: Kozyatağı)

kadıköy boşanma avukatı, kartal boşanma avukatı, , üsküdar boşanma avukatı, maltepe boşanma avukatı, boşanma avukatı üsküdar, boşanma avukatı maltepe, göztepe boşanma avukatı


Kadıköy Boşanma avukatı, İstanbul şehrinde önemli bir faaliyet alanına sahiptir. Boşanma davaları, evliliğin iptali davaları, nafakanın tahsili, artırılması, kaldırılması davaları, çocuğun velayetine ilişkin davalar, evlilik birliği içinde eşlerin edinmiş olduğu mal varlığının paylaşılmasına dair davalar Kadıköy Boşanma Avukatı çalışma alanına girmektedir.

Boşanma davaları, boşanma davasının açılmasından önce, hazırlık aşamasıyla başlayan, boşanma kararının kesinleşmesine kadar devam eden ve hatta ondan sonra da velayetin değişikliği, nafakanın tahsili, nafakanın kaldırılması, azaltılması, artırılması gibi davalarla devam edebilecek bir süreci kapsayabilir.

Boşanma davaları dava dilekçesinin hazırlanması, tarafların ekonomik ve sosyal durumlarının araştırılması, dava dilekçesinin tebliğ edilmesi, buna cevap verilmesi, cevap dilekçesine cevap verilmesi ve bu cevaba cevaba cevap verilmesi ile devam eder. Daha sonra duruşma, delillerin toplanması aşamalarına geçilir. Tanıklar ve yazılı belgeler toplanarak boşanma davasında tarafların kusur durumlarına göre bir karar verilir.

Bu nedenlerle, anlaşmalı boşanmada dahi, avukatlık bürosunun seçimi çok önemli olmaktadır.

Boşanma davaları üzerine yoğunlaşan hukuk büromuz 13 Kasım 2000 tarihinde, avukat Yasin GİRGİN tarafından kurulmuştur.

Hukuk büromuz kuruluşundan itibaren başta anonim şirket, limited şirketler ile çeşitli yapı ve esnaf kefalet kooperatifleri olmak üzere hem tüzel kişilere hem de gerçek kişilere ticaret hukuku, borçlar hukuku, medeni hukuk, icra ve iflas hukuku, ceza hukuku ile kooperatif hukuku alanlarında danışma, icra ve iflas takibi ile davalarda temsil konularında avukatlık hizmetleri verilmiştir.

2006-2008 yıllarından itibaren aile hukuku alanında da dava almaya başlayan hukuk büromuz aldığı başarılı sonuçlar karşısında bu alanda ünlenmiş ve iş yoğunluğu boşanma, velayet, nafaka ile eşlerin mal

paylaşımı alanlarına doğru genişlemiştir.

 

Ekibimizin 2011 yılında kaleme aldığı “Boşanma Davaları El Kitabı” ve 2013 yılında yayınlanan “Evlilik Birliğinin Sona Ermesi” isimli kitapları büromuzun boşanma alanındaki haklı ününü pekiştirmiştir.

Yine hukuk büromuz, ülkemizin en önemli medya kuruluşlarından olan Hürriyet Gazetesi için 120 hafta boyunca okur sorularını yanıtladığı bir köşe de hazırlamıştır. Bu süreç içerisinde büromuz avukatları bir çok TV-Radyo programına, ana haber bültenine konuk olmuştur.

Halen 6 avukat, 3 stajyer avukat ve 3 yardımcı personelin görev yaptığı hukuk büromuz müvekkillerinin Bakırköy, Çağlayan, Kartal adliyelerindeki işlerini takip edebilmektedir.

 

Kadıköy Boşanma Avukatı Yasin GİRGİN, önce Ankara Anadolu Lisesi’ni (1995), sonrasında ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni (1999) yılında tamamlamıştır.

Avukat Yasin Girgin’ in, Ankara Barosu için Alman Uzman Avukatlık Yasası’nın Türkçe’ye çevrilmesi,  Borçlar Hukuku’nda İmza ve Elektronik İmza (Yüksek Lisans Tezi), Boşanma Davaları El Kitabı (2011) ve Evlilik Birliğinin Sona Ermesi (2013) olmak üzere birçok mesleki çalışması bulunmaktadır.

Galatasaraylı İş Adamları Derneği’ nin Yönetim Kurulu Üyeliği’ nin yanı sıra, baba memleketi olan Çorum’un önde gelen sanayici ve işadamlarını yardımlaşma, dayanışma ve işbirliğini artırmaları için bir araya getirerek ÇORSİAD – Çorumlu Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin kurulmasına önayak olmuştur. Girgin, Bu amaçla Çorumlu Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu’nda da iki dönem üyelik görevini ifa etmiştir.

Her Perşembe Hürriyet Gazetesi  ve hürriyet.com.tr için okurların hukuki sorularını cevaplayan İstanbul Boşanma Avukatı  GİRGİN, yine her ayın son Salı akşamı Radyo DOĞA’da bir saat süren “Netlik Ayarı” programına konuk olmaktadır.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Kadıköy Boşanma Avukatı Boşanma davası, aile mahkemelerinin kurulmuş olduğu yerlerde aile mahkemelerine, aile mahkemelerinin olmadığı yerlerde ise aile mahkemesi sıfatıyla asliye hukuk mahkemesine hitaben yazılacak bir dilekçe ile boşanma davası açılır.

2022 Boşanma Davası Ücretleri Ne Kadardır?

Boşanma davası ücretleri, harçlar, masraflar ve avukatlık ücretleri olarak ayrılmaktadır. 2011 yılında yürürlüğe giren davaların yürütülmesine dair kanunla gerekli harçların, tanık, bilirkişi ve keşif masrafı gibi giderlerin dava açılırken peşin olarak mahkeme veznesine avans olarak yatırılması gerekmektedir. 2022 yılı itibariyle ortalama olarak boşanma davasının harç ve masrafları  yaklaşık 742,00 TL tutarında olmaktadır.

Boşanma Avukatı tutmak zorunlu mu / şart mı?

Kadıköy Boşanma Avukatı Boşanma davalarında taraflar bireysel olarak boşanma davalarını takip edebilecekleri gibi, bir boşanma avukatından da destek alabilirler. Özellikle de çekişmeli boşanma davalarında eşlerin ödeyeceği maddi ve manevi tazminat, nafaka, çocuğun velayeti gibi konular daha fazla önem kazandığı için iyi bir boşanma avukatından yardım almak boşanma sürecinde tarafların yararına olabilmektedir.

Boşanma dilekçesi nasıl yazılır?

Boşanma davası nasıl açılır, boşanma dilekçesi nasıl yazılır, dilekçeyi yazarken nelere dikkat etmeliyim?

Yukarıdaki sorularınıza cevap verebilmek için boşanma davasının gerekçeleri hakkında bilgi sahibi olmakta yarar var. Yani boşanma dilekçesi yazmadan önce “şiddetli geçimsizlik” nedeniyle mi boşanma davası açılacak, zina nedeniyle mi, şiddet yada evi terk etme vb. nedenlerden hangisi için dava açılacağının bilinmesinde yarar vardır. Konu ile ilgili sorularınızı iletişim formu aracılığıyla Avukat Yasin Girgin’ e iletebilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Kadıköy Boşanma Avukatı Anlaşmalı boşanma dilekçesi, boşanma davası açarak evlilik birliğini iki eşin de karar vermiş olması halinde hazırlanan dilekçedir. Anlaşmalı boşanma dilekçesinin hazırlanmasından önce ilk yapılacak iş, eşlerin bu konuda karşılıklı olarak boşanmaya karar vermiş olmaları gerekir. Eşlerden birinin anlaşmalı olarak boşanmayı istememesi halinde anlaşmalı boşanma olmaz. Hazırladığımız, anlaşmalı boşanma davası dilekçesi nasıl yazılır başlıklı yazımızın devamını okumak istiyorsanız tıklayınız.

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Boşanma davalarının ne kadar süreceği konusunda kesin bir ifade kullanmak doğru olmayacaktır. Çünkü Boşanma davasındaki süre boşanmanın “Anlaşmalı Boşanma” yada “Çekişmeli Boşanma” olma durumlarına göre değişim gösterecektir. Boşanma davanızda sürecin nasıl işleyeceği hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan iletişim kanallarıyla bizimle iletişim kurabilirsiniz.

' ANKARA BOŞANMA AVUKATI' ' BOŞANMA AVUKATI ANKARA' ' EN İYİ BOŞANMA AVUKATI ANKARA'