Miras Davası Avukatı

Takip edin

MİRAS DAVASI AVUKATI

miras davası avukatı, miras davası avukatı antalya, miras davası avukatı izmir, miras davası avukat ücreti, miras davası avukatları kayseri, miras davası avukatları ankara, miras davası avukat ücretleri, miras davasında avukat ücreti, miras dava avukatları, miras davası için avukati, miras davası avukatları istanbul, miras davası avukatları izmir, miras davalarına bakan avukatlar

Miras davası avukatı, miras davası avukatları
Miras davası avukatı, miras davası avukatları

Miras, ölen kişiden geriye kalan tüm hak, alacak, mal ve borçları ifade eder. Mirasbırakanın geride bıraktığı mirasına tereke adı verilir.

Kimi zaman mirasbırakanın, malvarlığını bir kısım mirasçılarına bırakmamak için çeşitli yollara başvurduğu görülmektedir. Mirasbırakanın mirasçılarının açma hakkına sahip oldukları bu davalara miras davası adı verilmektedir.

Miras davası avukatı ya da miras davası avukatları bu tür miras davalarına bakan avukatlar için kullanılan bir terimdir. Ancak ülkemizde her avukat, kendisine gelen her türlü davaya bakma hak ve yetkisine sahiptir. Bu nedenle miras davası avukatı resmi bir tanım değildir.

Bununla birlikte bazı avukatlar meslek yaşamında bu tür davalara yönelebilmektedir. Bu nedenle kısaca miras davasına baktıklarını ifade etmek üzere miras davası avukatı kalıbını da kullandıkları görülebilmektedir.

Miras davası avukatı, tenkis davası, miras sebebiyle istihkak davası gibi miras davası türlerinde müvekkillerine yardımcı olur. Bu davalarla ilgili daha fazla bilgi için bağlantıları takip edebilirsiniz.

Yine mirasın reddi, mirasın reddi süresi, mirasçılık belgesinin çıkarılması, mirasın paylaşılması, miras sözleşmesinin yapılması, mirasbırakanın tüm malvarlığının tespiti gibi konularda da miras davası avukatından yardım alınabilir.

Miras davası avukatlık ücretleri için ise avukatlık asgari ücret tarifesini okuyabilirsiniz.

Avukatlık asgari ücret tarifesi, her yılın başında Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenmekte ve Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmektedir. Bu tarifenin altında avukatların iş takip etmeleri kanunla yasaklanmıştır. Yine bu tarife ile birlikte avukatlık kanununda da bir çok yasak ve sınırlama mevcuttur.

Miras davası avukatı Ankara, İzmir ve İstanbul gibi nüfusu yoğun şehirlerle birlikte, Kayseri, Antalya gibi şehirlerde de önemli bir çalışma alanına sahip olmaktadır.

Aşağıda belirtilen yazıların üzerine tıklayarak miras konusunda daha fazla bilgiye ulaşabilir, sorularınız ve randevu için ofis numaralarımızdan randevu alabilirsiniz:

 

 

' ALDATMA NEDENİYLE BOŞANMA' ' ANLAŞMALI BOŞANMA' ' ANKARA BOŞANMA AVUKATI' ' BOŞANMA AVUKATI ANKARA' ' EN İYİ BOŞANMA AVUKATI ANKARA' aile boşanma mahkemesi, aile mahkemelerinde görülen davalar, aile mahkemesi boşanma, ankara aile avukatları, ankara boşanma, ankara boşanma davası avukatları, ankara boşanma mahkemeleri, boşanma ankara
BİZE ŞİMDİ ULAŞIN