ANKARA BOŞANMA AVUKATI

Boşanma, ne kadar sürmüş olursa olsun, evli çiftler ve onların çekirdek aileleri için yeni bir başlangıç, eski alışkanlıkların sona erdiği, yeni bir hayata başlanılan süreçtir. Avukat Yasin GİRGİN, Ankara Barosu’nun önde gelen avukatlarından biridir. Boşanma davalarında uzmanlaşmış ve birçok başarılı davaya imza atmıştır. Müvekkillerine son derece profesyonel, etkili ve hızlı bir şekilde hizmet sunmaktadır. Ankara’daki en iyi boşanma avukatları arasında yer almaktadır. Elbette, her durum farklıdır ve hangi avukatın sizin için en iyi seçim olduğuna karar vermek için bir avukatla doğrudan görüşmek en iyisidir.

Alışkanlıkların sona ermesi nedeniyle bir süre için rahatsızlık verse de, bir süre sonra bu duruma alışılır ve yeni bir hayata adım atıldığı tüm taraflarca anlaşılarak kabullenilir.

Boşanmanın feri (yan) unsurları olarak hukuki olarak adlandırılan velayet, nafaka ile maddi tazminat ve manevi tazminat konuları aslında oldukça önem arzeden ve tarafların hayatına temas eden konulardır.

Avukat Yasin GİRGİN’in 2011 yılında yazmış olduğu “Boşanma Davaları” kitabı

Boşanma davalarının sonuçları olan tarafların durumuna göre bazen milyonlarca liraya varan tazminat, mal varlığının tasfiyesi ile nafaka ve velayet kararları göz önüne alındığında avukatlık ücretleri ile mahkeme masrafları önemsiz tutarlar olarak kalmaktadır. Avukat Yasin GİRGİN 2000 yılından bu yana yürüttüğü en iyi boşanma avukatları olmak amacı ile mesleğinde her zaman kendisini müvekkillerinin yerine koyarak şeffaf, öngörülebilir bir hizmet sunmayı amaçlamıştır.

Boşanma davaları kadın, erkek ve çocukla birlikte çekirdek aileden başlayarak yakın akrabalar, iş arkadaşları gibi tüm sosyal çevreyi de etkiler. En iyi boşanma avukatları müvekkillerinin çıkarlarını gözetir. 

Avukat Yasin GİRGİN Ankara Boşanma Avukatı olarak birlikte çalıştığı tüm ekip arkadaşları ile birlikte İstanbul, İzmir ve Londra’da Türkiye’de en iyi boşanma avukatları olarak adını duyurmuştur.

Boşanma davaları kamuoyunda anlaşmalı boşanma davası ve çekişmeli boşanma davası olarak ikiye ayrılarak takip edilmektedir. Bu ikili adlandırmanın nedeni boşanma davasının süresidir. Boşanma davası ne kadar sürer şeklinde çokça sorulan sorunun cevabı, davanın anlaşmalı mı yoksa çekişmeli mi olduğuna göre değişmektedir.

Avukat Yasin GİRGİN’in 2013 yılında yazmış olduğu “Evlilik Birliğinin Sona Ermesi” isimli kitap

Anlaşmalı olarak açılan bir boşanma davası karar kesinleşmeden önce çekişmeli boşanma davasına dönüştürülebileceği gibi çekişmeli olarak açılan bir boşanma davası da süreç içinde anlaşmalıya çevrilebilir.

Boşanma davası ile birlikte başka davalar da açıldığı sıkça görülmektedir. Bu davalara örnek olarak düğün takıları için açılan ziynet eşyası davası, ev eşyası için açılan dava, soybağının reddi davası, evlilik içinde eşler arasında meydana gelen hakaret, tehdit, yaralama gibi olaylarla ilgili olarak ceza davaları sayılabilir.

Boşanma davasının açılmasına neden olan olaylarla ilgili maddi ve manevi tazminat, boşanma davası ile birlikte istenebileceği gibi, boşanmanın tamamlanmasından sonra da açılabilecek bir davadır. Velayete ilişkin talepler, yoksulluk nafakası da boşanma davası ile birlikte görülerek karara bağlanacak taleplerdir. Ankara Boşanma Avukatı bu davaları açarak takip eden, açılmış bulunan davalara cevap vererek müvekkili için savunma yapan kişidir.

Boşanma davalarına bakan avukatın öncelikle ve tek düşüncesi müvekkili olmalıdır. Avukat yargının önemli bir unsurudur ancak adaleti sağlamak görevi öncelikle davaya bakan hakime aittir. Boşanma avukatı müvekkili açısından savunma yapar, iddialar ortaya koyar ve bunları kanıtlamaya çalışır. Öncelikle görev ve sorumluluğumuz müvekkilimize karşıdır.

Ankara boşanma avukatı olarak Avukat Yasin GİRGİN, bu bilinçle müvekkilleri için en doğrusunu yapmak amacıyla savunma yapmakta ve iddialar ileri sürmektedir. Ankara’da ve Türkiye’de en iyi boşanma avukatları olarak Çankaya, Kızılay, Keçiören, Etimesgut, Gölbaşı, Sincan, İncek, Çayyolu gibi Ankara’nın her yerinde ve İstanbul, İzmir, Eskişehir, Bursa, Konya, Antalya gibi tüm illerde ve Londra’da boşanma avukatı olarak hukuki bilgimizi müvekkillerimiz yararına sunmaktayız.

Avukat Yasin GİRGİN, ülkemizin en önde gelen hukuk fakültesi olan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1999 yılında başarıyla mezun olmuştur.

Avukatlık ücret tarifemizi bu web sitesinde bulabilirsiniz. Boşanma avukatı ücreti Ankara boşanma avukatı Yasin GİRGİN tarafından belirlenmektedir. 

Çekişmeli boşanma davaları 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’nun uygulama alanı bulduğu bir dava türüdür. Davada tarafların durumuna göre Borçlar Kanunu, Ticaret Kanunu, fikri haklar, ceza kanunu dahi boşanma davasının kapsamına girebilir. Bu nedenle boşanma avukatının yapmış olduğu iş sanılanın aksine oldukça karmaşık işleri bünyesinde barındırmaktadır.

Avukat Yasin GİRGİN ve 2000 yılında kurmuş olduğu bürosu önde gelen Ankara Hukuk Büroları arasında gösterilmektedir. Ofisimiz boşanma davaları konusunda danışma vermekte, dava sürecinde hukuki destek sağlamaktadır. Avukat Yasin GİRGİN ve ekibi anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanmasına da katkıda bulunmakta, bunları detaylı bir şekilde hazırlamaktadır.

Anlaşmalı boşanma protokolü, dikkatli ve özenli bir şekilde hazırlanmalıdır. Bu nedenle bir çok hak kaybı olduğu, bu hak kayıpları nedeniyle tarafların tekrar tekrar mahkemeye başvurmak zorunda kaldıkları görülmektedir. Bu nedenle bir kere hazırlanmalı ve tam olarak uzman boşanma avukatı ile birlikte hazırlanmalıdır.

Avukat Yasin GİRGİN, hakimlik yaptığı 2003-4 yılları dışında, 22 yıldan bu yana ağırlıklı olarak Ankara’da boşanma avukatı olarak çalışan Avukat Yasin GİRGİN, boşanma konularındaki başarılı çalışmaları, yazdığı köşe yazıları, TV ve radyo programları ile ülkemizde aile hukukuna yön veren sayılı hukukçulardan biridir.

Avukat Yasin GİRGİN’in boşanma davalarında şirket hisselerinin paylaşımı konusundaki bir çalışması

Avukat Yasin GİRGİN, mesleğe bir boşanma davası ile başlamış ve 22 yıllık sürede sayısız boşanma davasında erkek ve kadın müvekkillerinin haklarını savunmuş ve savunmaya devam etmektedir.

Boşanma davaları konusunda elde edilen 22 yıllık deneyim ve birikim ile 2011 yılında “Boşanma Davaları El Kitabı” ve 2013 yılında “Evlilik Birliğinin Sona Ermesi” isimli iki kitap yazmıştır.

Bu sayfada Ankara boşanma avukatı olarak başta boşanma davası olmak üzere, evlilik içinde edinilen malların paylaşımı davası, nafaka davası, velayet davası, kadına şiddetin önlenmesi, ziynet eşyalarının paylaşılması gibi aile hukukuna ilişkin konularda müvekkillerimizin ihtiyacına en uygun olarak açılması gereken boşanma davasını, boşanma davası çeşitlerini, boşanma davalarının içeriklerini, boşanma davası ne kadar sürer gibi çok sorulan konularda Ankara boşanma avukatı olarak bilgiler sunacağız.

 

 

 

Ankara ofisimizden bir görüntü

Bu sayfada neler bulacaksınız:

Boşanacakların dikkat etmesi gereken 10 altın kural

Anne ve babanın bir arada olması elbette ki önemli. Ancak, eğer anne baba mutsuzsa, ilişkileri kopmuşsa, sık sık tartışıp kavga ediyorlarsa, evde gergin bir ortam varsa çocuk anne babanın bir arada olması nedeniyle güven duymaz, tam tersine mutsuz olur. Psikologlara göre böyle bir ortamda çocuğun büyümesi psikolojik açıdan daha da sakıncalı. Diğer taraftan boşanma aşamasındaki bir çok kadın da, boşanma kararını almada, kendilerini bizzat çocuklarının cesaretlendirdiğini anlatır bana.

Bu nedenle boşanma süreci içinde çocukların yaşayacağı stresi en aza indirmek için boşanma aşamasındaki eşlerin, aşağıdaki kurallara dikkat etmesinde yarar görüyorum:

1. Çocuklara, anne-babanın yaşadığı anlaşmazlığın kaynağının çocuk olmadığı anlatılmalı.

2. Çocuklara, arkadaşlarıyla anlaşamadıkları duruma benzer olarak bazen anne babanın da anlaşmazlık yaşayabileceğini ve ayrı yaşamaya karar verdiğinizi anlatmalısınız. Ancak bunu anlatırken kimseyi suçlamamaya dikkat edilmeli. Çocuklar uygun şekilde anlatıldığında bir çok şeyi yaşlarından beklenmeyecek olgunlukla kavrayabilirler.

3. Anne babanın eş rolünü bitirdikleri ancak anne baba rollerinin devam ettiği ve çocuğu hiçbir zaman terk etmeyecekleri çocuğa söylenmeli.

4. Çocuklara, kimin evden gideceği, çocuğun kiminle ne kadar süre kalacağı, nasıl bir yaşantısı olacağı açıklanmalı.

5. Çocukların okula gitme, uyku, yemek, oyun saati gibi rutinleri olabildiğince aynı kalmalı.

6. Ebeveynler yoğun stres yaşıyorlarsa bir uzmandan destek almalı.

7. Ebeveynler yine bu süreçte yakınlarının desteğini istemekten çekinmemeli. Büyük anne-büyükbaba, dayı, teyze,amca, hala gibi yakın akrabalar maddi ve manevi olarak yanında olmalı.

8. Anne ve babalar, çocuğu aralarında ulak gibi kullanmamalı.

9. Çocuğun bulunduğu ortamda, diğer kişilerle konuşurken, boşanma aşamasında olduğu eşi hakkında konuşmalar yapmamalı.

*****
Boşanma davası sonuçlanmış, hakim kararı okumuş, davalı koca kararı anlamadığını belirtince, hakim açıklama yapmış:
“Sizi boşadım,
Çocuğu anneye verdim,
Eşinize de ayda 250 TL nafaka verdim.”
deyince, davalı koca: “Allah razı olsun hakim bey, ben de ayda 50 TL veririm, gül gibi geçinip giderler.”

10uncu kuralımız da bu olsun: Eski eşinizi, çocuğunuzu ele güne muhtaç duruma düşürmeyin.

Deneyimli Boşanma Avukatı

Deneyimli boşanma avukatı denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri Avukat Yasin GİRGİN olmaktadır. Hakimlik yaptığı sürenin dışında 22 yıldan fazladır bir ankara boşanma avukatı olarak üstlendiği sayısız boşanma davası ile edindiği tecrübelerini yazdığı iki kitap ile birlikte, Hürriyet Gazetesi’nde yazdığı 120’den fazla köşe yazısı ile, televizyon ve radyo programları ile tüm takip edenler, ihtiyacı olanlar, konunun ilgilileri ile paylaşmaktadır.

Şimdi 0533 483 9313 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Ankara Boşanma Avukatı

Ankara ya da bir başka şehirde açılacak boşanma davasının o şehirdeki bir avukat tarafından açılması gerekmemektedir.

Avukat Yasin GİRGİN, tüm teknolojik yenilikleri takip eden ekibi ile birlikte Ankara Çankaya Avukatlık Bürosu’nda e-duruşma ile tüm Türkiye’deki duruşmaları takip edebilmektedir. Ülkemizde 81 ilde ve 2037 mahkemede e-duruşma 31 Aralık 2021’den bu yana başarı ile uygulanmaktadır.

Yine yaklaşık 15 yıldır Avukat Yasin GİRGİN ve ekibi, davalarını internet üzerinden açmakta ve gelen tüm evraklar anlık olarak takip edilebilmektedir.

Müvekkillerin Ankara’nın ya da dünyanın neresinde olduğunun da önemi kalmamıştır. Ofisimizde 2021 yılında yapılan görüşmelerin %85’i online olarak, zoom ve whatsapp ile görüntülü görüşmelerle yapılmıştır. Avukat Yasin GİRGİN ve ekibi başta Almanya olmak üzere, Fransa, İngiltere, Belçika, Hollanda gibi Avrupa kıtasından, Amerika, Katar, Dubai, Avusturalya, Yeni Zelanda’ya kadar pek çok müvekkilinin işlerini başarı ile takip etmektedir.

Ankara’nın İncek, Çankaya, Yenimahalle, Keçiören gibi ilçelerinde oturulması ile bir başka ülkede oturulması açısından bir fark kalmamıştır.

Yine boşanma davasında gösterdiğimiz tanıklar da mahkemenin açıldığı şehre gelmek zorunda kalmadan bulundukları şehir ya da ülkede tanıklık yapabilmektedirler.

Evlilik ve Boşanma Danışmanlığı

Avukat Yasin GİRGİN, hukuk diplomasına ek olarak boşanma avukatı olarak müvekkillerini daha iyi anlamak üzere Yeditepe Üniversitesi Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı eğitimi de almıştır. Evlilik danışmanı olarak çalışmak üzere sertifika sahibidir.

Boşanma kararı evli çiftlerin, varsa çocuklarının, ailelerinin ve hatta arkadaş ve iş çevreleri için dahi çok önemli, zor ve çetrefilli bir süreçtir.

Konuyu tam olarak bilmeyen, ehil olmayan kişilerce yürütüldüğünde maddi ve manevi olarak zarar görülmektedir.

Eşlerin dava açmadan önce hukuki haklarını bilmesi, kararlarını buna göre alması, dava sürecinde stratejinin kurgulanması, hangi delillerin kullanılacağı, hangi tanıkların dinlenilmesi gerektiği, tanıklara ne sorulacağı büyük tecrübe ve emek istemektedir.

Aleyhe bir delilin sunulması, yanlış bir kişinin şahit olarak gösterilmesi halinde davaların kaybedildiği, tazminatların alınamamadığı, nafakaların kaybedildiği hatta hukuka aykırı elde edilen deliller nedeniyle cezalarla karşılaşıldığı, kısacası kaş yaparken göz çıkarıldığı dahi görülmektedir.

Bu önemli kararın verilmesi için alanında uzman, deneyimli bir avukattan destek almak önemlidir. Bu destek ve bilgilendirmenin gelişi güzel olmaması, profesyonel olması gerekir.

Ankara boşanma avukatı Avukat Yasin GİRGİN, ofisinde Ankara Barosu avukatlık ücret tarifesini uygulamaktadır. Takip edilen işlerde ücretlendirme bu tarifeye göre belirlenmektedir. Kişiye göre değişen bir tarife değil, standart, iki tarafın da haklarını koruyan bir tarife söz konusudur.

' ANKARA BOŞANMA AVUKATI' ' BOŞANMA AVUKATI ANKARA' ' EN İYİ BOŞANMA AVUKATI ANKARA'