Ankara Boşanma Avukatı 0533 483 9313

Ankara Boşanma Avukatı

GİRGİN HUKUK BÜROSU’nu kurmuş bulunan Avukat Yasin GİRGİN

Ankara adliyesi boşanma davalarının en çok açıldığı adliyelerden biri olması nedeniyle boşanma avukatı ihtiyacının en fazla görüldüğü şehirlerimizden bir tanesidir.

Ankara, ülkenin başkenti olmakla halen en önemli yerini koruyan; Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurtuluş Savaşı’na tanıklık etmiş yaşayan bir müzedir. Beş milyon nufusuyla İstanbul‘dan sonra en kalabalık ikinci şehir olan Ankara yaklaşık on bin yıllık bir tarihi geçmişe sahiptir.

Kurtuluş Savaşı öncesinde küçük bir kasaba iken şu anda bürokrasinin ve siyasetin kalbi durumundaki şehir, Bizans’a, Osmanlı’dan Türkiye’ye bir çok yapıyı barındıran müzelere ev sahipliği yapmaktadır.

Sürekli gelişmeye devam eden şehir benim de mezunu olmaktan gurur duyduğum Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi gibi ünlü eğitim kurumlarıyla da adından söz ettirmektedir.

Ankara’da Boşanma Avukatı Bulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    • Ankara’da makul ücretlerle çalışan bir avukat bulabilir miyim?

Ofisimiz boşanma davalarında ve diğer davalarda Ankara Barosu’nun tavsiye ettiği ücret tarifesi çerçevesinde dava bakmaktadır.

    • Ankara’da hangi avukatlık bürosunu tercih etmeliyim?

Avukat seçiminde avukatın hangi okuldan mezun olduğu, hangi yayınlarının bulunduğu, sizin probleminizin olduğu alanla ilgili olarak kitabı, makalesi, köşe yazısı bulunup bulunmadığı, sizin hukuki probleminize benzer davalara bakıp bakmadığı, daha önce benzer işleri sonuçlandırıp sonuçlandıramadığı gibi kıstaslar ile seçiminizi yapabilirsiniz.

Avukatın veya hakimin cinsiyeti, dini ve siyasi tercihi davada önemli değildir. Avukatlar bu kıstaslara göre müvekkil ayrımı yapmazlar.

“Görevimizi yaparken kimseye, ne müvekkile, ne hakime, hele ne iktidara tabiyiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. En kıdemsizin en kıdemliden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar tarih boyu köle kullanmadılar ama hiçbir zaman efendileri de olmadı.”

    • Ankara Adliyeleri nasıldır, hangi adliyeler vardır?

Ankara’da birçok adliye bulunmaktadır. Bunları isim sırasına göre sayacak olursak Akyurt, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Elmadağ, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı ve Şereflikoçhisar adliyeleridir.

Biz, Ankara boşanma avukatı olarak en çok Sıhhıye’de bulunan merkez adliyede ve Sincan, Etimesgut ilçelerinin bağlı olduğu Batı Adliyesi’nde dava açmakta ve iş takibi yapmaktayız. İş yoğunluğu olarak Gölbaşı Adliyesi üçüncü sırada gelmektedir. Diğer adliyelerde seyrek olarak dava almaktayız.

 

Bilgi paylaştıkça artar...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print