Boşanma Dilekçesi Örneği

Av.Yasin GİRGİN

Av.Yasin GİRGİN

1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Av.Yasin GİRGİN yaklaşık 1 yıl hakimlik döneminin dışında 2000 yılından bu yana boşanma, velayet, nafaka ve mal paylaşımı gibi aile hukuku alanında avukatlık yapmaktadır. 120 köşe yazısı Hürriyet Gazetesi'nde de yayınlanan Yasin GİRGİN'in "Boşanma Davaları El Kitabı" ve "Evlilik Birliğinin Sona Ermesi" isimli iki kitabı da bulunmaktadır.
Av.Yasin GİRGİN'e 0850 840 0442 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Av.Yasin GİRGİN

Boşanma Dilekçesi Örneği

Boşanma dilekçesi örneği için internet üzerinde örnekler sunan bir çok açık kaynak bulunmaktadır. Ancak, burada önemli bir uyarı yapmak gerekir ki, her bir olay, herkesin hayatı kendisine özgüdür. Bu nedenle, herkese uyacak ortalama bir boşanma dilekçesi örneği yazma imkanı bulunmamaktadır.

Bununla birlikte tüm dilekçelerde olması gereken bazı ortak noktalar, zorunlu unsurlar bulunmaktadır. İnternet üzerinde sunulan bu boşanma dilekçesi örneğini incelediğimde, bunlardan yüzde doksanının bu zorunlu unsurları dahi içermediklerini, bu zorunlu unsurları dahi barındırmadıklarını tespit etmiş bulunmaktayım.

Öte yandan, örnek olarak web sitelerine koyulan boşanma dilekçesi örneğinin eski tarihli kanunlara göre hazırlanmış ve yeni çıkan kanunlarımız gözönüne alınarak güncellenmemiş olmaları bu boşanma dilekçesi örneğini kullanarak dava açmayı düşünen vatandaşlarımıza hatta aile hukukunun yabancısı avukatlara, dava vekillerine, arzuhalcilere yarardan çok zarar verdiğini düşünmekteyim.

Hukuk sürekli olarak değişmektedir. Bir avukatın takip etmesi gereken değişiklikler günden güne artmaktadır. Örneğin, 1 Ekim 2011 tarihinde Hukuk Muhakemeleri Kanunu’muz değişmiş ve devrim niteliğinde yenilikleri de beraberinde getirmiştir. Bu kanunla birlikte eski tarihli kanunumuza göre hazırlanmış tüm dilekçeler eksik ve hatta hak kaybına yol açacak niteliğe bürünmüştür. Elbette ki, herkes sorunlarını, sıkıntılarını çok daha ekonomik biçimde giderebilmeyi ister, bu nedenle ücretsiz olarak edinebilecekleri boşanma dilekçesi örneği bulmak ve üzerinde biraz değişiklik yapıp kullanmak ister. Ancak, tıp, hukuk ve muhasebe gibi alanlarda internetten bulunacak, ücretsiz ve güncelliğini yitirmiş bilgilerin kâr ettirmek şöyle dursun, bilakis maddi ve manevi olarak daha büyük zararlara yol açabileceği göz önüne alınmalıdır.

Boşanma dilekçesi örneği, her durum için her olay için ayrı ayrı hazırlanması gereken, boşanma davasının temelini oluşturan ve bu nedenle üzerinde önemle durulması gereken belgedir. Boşanma dilekçesi örneği bulmak isteyenlere önerim en kısa zamanda bir avukata başvurmaları olacaktır. Ancak yine de örnek bir boşanma dilekçesi okumak isterseniz buraya tıklayın.

Bu yazılarımı da okuyun:

Anlaşmalı Boşanma Şartları

Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Kadının Boşanma Hakkı

Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi Örneği

Bilgi paylaştıkça artar...Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir